OZNAM – Ospravedlnenie účastníkom festivalu 2015 zo soboty

Starosta obce Miková p. Dušan Džula a p. Michal Zavacký ako hlavný organizátori festivalu sa týmto ospravedlňujeme všetkým návštevníkom Mikovského festivalu 2015 zo dňa 25.7.2015 (sobota) za prerušenie programu spôsobeného výpadkom elektrickej energie celého areálu.

Výpadok prerušil vystúpenie populárnej skupiny Heľenine oči, ktorá stihla odohrať len dve piesne z pripraveného repertoára. Napriek nášmu enormnému úsiliu sa nám nepodarilo odstrániť závadu v kratšom časovom intervale. Každý, ako aj tento rok máme zabezpečenú skupinu elektrikárov počas prípravných dní festivalu a samozrejme aj počas jeho trvania, ktorí nám vykonávajú pohotovostnú službu.
Naša skupina elektrikárov po krátkom čase zistila, že chyba je mimo areálu konania festivalu pravdepodobne v trafostanici. Na čo bola okamžite nahlásená porucha na stredisko VSE ktoré je vlastníkom týchto zariadení a naši pracovníci tam nemohli vykonávať žiadne opravy. Avšak tím elektrikárov spoločnosti VSE bol v tom čase v teréne pri inej poruche spôsobenej búrkou. Napokon sa elektrikári dostavili o 1hod a 45min.
Zistili závady: vypálené vysokampérové poistky a zničený vysokovýkonný istič. Príčinou ktorých bol skrat spôsobený búrkou.
V tento deň došlo v rámci celého 10 hod. programu zo začiatkom o 18:00 k celkovo dvojhodinovému výpadku, ktoré znemožnilo ďalšie vystúpenie hudobnej Skupiny Heľenine Oči nakoľko mali ďalší koncert. Avšak náladu všetkých zlepšilo vystúpenie nasledujúcej hudobnej skupiny GLADIÁTOR, ktorá vykúzlila príjemnú náladu a program pokračoval už podľa pripraveného scenára bez ďalších problémov.

Je nám úprimne ľúto, že po 24 úspešných festivalových rokoch došlo k takémuto narušeniu programu avšak prírodné faktory sa nedajú ovplyvniť.